Golden den Evinize

Golden'den Evinize

Online Satış
Fabrikalar

Morello Tesisleri

Morello Tesisleri

Morello Tesisleri

MORELLO Fabrikası, dünyaca meşhur "Morello" vişnelerinin ve diğer meyvelerin üretildiği Türkiye'de en güzel doğaya ve verimli topraklara sahip Dereçine kasabasında kurulmuştur. AKMAN HOLDİNG bünyesinde bulunan GOLDEN A.Ş., 1991 yılında tesisi 33.000 m² alanda 12.000 m² kapalı sahada, tevsi ve modernizasyon yaparak üretime sokmuştur.

MORELLO; şeftali, kayısı , vişne , üzüm , nar , elma , ayva işlemekte olup yıllık 50.000 ton meyve ve domates üretim hattı ile günde 400 ton domates işleme kapasitesine sahiptir.

Ayrıca, Türkiye'de ilk defa MORELLO tarafından kullanılan sıcak dolum tekniği ile 250cc, 500cc, 1000cc pet ambalajlarda üretim yapılmaktadır. MORELLO, meyve suyu hattında yıllık 15 milyon lt meyve suyu dolumu yapılabilmektedir.

Morello için doğaya saygı - meyvenin kalitesi ve özelliklerinin aynen muhafazası – hijyen, üretim ilkesidir.

Ultra-filtrasyon, Bucher pres, Bant pres, APV evaparatörler, Aseptik dolum , depolama tankları, şoklama ve 2500 ton, -18 derecede muhafaza odaları, pulp hatları ile en son teknolojiler ile donatılan tesisimizde üretilen her türlü Konsantre , Pulp ve Meyve Suları bugün dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmekte, hem bölge insanına hem de Türkiye ekonomisine değer katmaktadır.